Lněný olej - kontrola kvality

22. října 2012 v 13:52 | Tomáš |  Obecné postupy a recenze
Po delší době se vracím zpět ke lněnému oleji, o kterém jsem psal předloni. Na trhu je dostupná řada produktů různé kvality - ty nejkvalitnější lněné oleje jsou lisovány zastudena, podřadnější druhy se dobývají z pokrutin pomocí horké páry nebo rozpouštědel. Myslím, že není od věci nově zakoupenou šarži oleje trochu zkontrolovat před tím, než jej aplikuji na čerstvě dokončený výrobek, se kterým se (někdy) mořím i roky, mimo jiné proto, že v tomto státě už člověk nemůže věřit vůbec ničemu...


Staří mistři - teď nemám na mysli mistry truhláře, ale spíš malíře a grafiky - dokázali přírodní vosky a oleje nejen jednoduše a efektivně čistit, ale též pomocí jednoduchých zkoušek zkontrolovat jejich kvalitu. Zkusil jsem to taky a vytáhl své zásoby lněného oleje, chtěl jsem porovnat olej, který jsem už používal, s olejem který roky stojí na polici:


Vpravo lékopisný lněný olej ročník 96 - ještě v 90. letech se používal k přípravě mastí v lékárnách. Vlevo rafinovaný olej z internetové drogerie.


Z každé láhve jsem jsem odebral pár kapek oleje, které jsem rozetřel na sklíčku v tenký film:


Na staré Petriho misce jsou dvě místa, na které byl v tenké vrstvě aplikován lněný olej. Místa jsou označena šipkami, mají mj. i jiný index lomu, sklo v těchto místech vypadá průhlednější.


Lněný olej musí (při pokojové teplotě) do tří dnů vyschnout za tvorby pevného filmu (linoxelonu), pokud se tak nestane, není to lněný olej, popř. byl něčím pančován...

Starý lékopisný olej z 90. let v testu obstál - je fakt, že suroviny a chemikálie pro výrobu léků byly (a snad stále jsou) předmětem důkladnější kontroly nežli "obyčejné" oleje pro kumštýře a lakýrníky.

Sušením na slunci lze připravit tzv. sušený lněný olej, což je vlastně druh fermeže - lněný olej se v tenké vrstvě rozlije do vhodných plochých nádob a ponechá se několik dní na slunci. Zahuštěný olej se sleje zpět do láhve. Takto ošetřený olej schne rychleji.
 


Komentáře

1 martin jelinek martin jelinek | E-mail | 15. dubna 2013 v 23:18 | Reagovat

Dobrý den,

mám velikou prosbu, nevíte o receptu na výrobu lněné fermeže?

Děkuji Jelínek

2 Tomáš Tomáš | 16. dubna 2013 v 9:05 | Reagovat

Psal jsem o tom předloni, podívejte se do odkazu na začátku článku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama