Soustružený držák HiFi sluchátek

1. května 2011 v 12:32 | Tomáš
Podkladem pro tento článeček byly dvě fotografie a zkušební kus dubu, které na mně vypadly při jarním stěhování...
Se svým obdivem ke starým technologiím se nijak natajím, koncem minulého tisícíletí jsem postavil elektronkový předzesilovač (božský to zvuk) a začátkem tisíciletí nového jsem pak řešil, kam umístit sluchátka.
Výsledek můžete posoudit sami - držák je dubový, trochu přimořený lihovým mořidlem odstínu ořech. Povrchovou úpravu bych tipoval na šelakovou polituru:Pár poznámek k hornímu dílu: jak je patrné z fotografií (i štichpróby), horní díl má tvar misky, které chybí velká část okraje, což byl záměr. Při normálním soustružení tohoto dílu by rovné hrany skončily hodně roztřepené - aby zůstaly pěkně ostré a neporušené, byly okraje během soustružení chráněny dočasnými nákližky, takže vlastně byla soustružena miska, sklížená ze tří dílů. Po soustružení byly nákližky odstraněny a hrany očištěny od zbytků papíru a lepidla:
Hrana horního dílu v detailu (zkušební díl, který byl pouze lehce namořen)

Ná další fotografii je držák spolu se sluchátky, pro která byl stavěn. Fotka je důkazem pomíjivosti moderní techniky - ten dřevený držák tady pravděpodobně bude i za 100 let, zatímco sluchátka skončila před rokem v odpadu (zpuchřelá koženka i molitanové výplně...)


 


Komentáře

1 vaclav benediktv vaclav benediktv | E-mail | 16. května 2011 v 22:34 | Reagovat

Nějak se mi nezobrazily fotky, je to chyba u mě, nebo u Tebe?

2 Tomáš Tomáš | 17. května 2011 v 9:43 | Reagovat

Ani u Tebe, ani u mně, za nos by se měl chytil správce..

Ty fotky tam byly, můžeš je vidět v galerii, linky zmizely a bohužel nejsem schopen je vrátit zpět. Zatím to mohu pouze urgovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama